Единствената най-добра стратегия за Мекотели

Единствената най-добра стратегия за Мекотели

Единствената най-добра стратегия за Мекотели

Blog Article



Октоподите и сепиите, които живеят в плитки води и ловуват през деня, са световни шампиони в прикриването. Разбира се, прикриването не е нещо необичайно: много същества са еволюирали да изглеждат като нещо, което не са. Например този оранжев сюнгер там не е никакъв сюнгер, а риба дявол, дебнеща за някоя невнимателна рибка.

За повеќе информации, погледајте ги Условите на употреба.

Коремоногите и двучерупчестите може да са най-разпространените мекотели, но главоногите (семейството, което включва октоподи , калмари и сепии ) са най-напредналите. Тези морски безгръбначни имат удивително сложна нервна система, която им позволява да се занимават със сложен камуфлаж и дори да демонстрират поведение, насочено към решаване на проблеми – например, известно е, че октоподите бягат от резервоарите си в лаборатории, мляскат по студения под и се качват в друг резервоар, съдържащ вкусни двучерупчести.

Избягвайте контактните спортове, освен ако не можете да покриете лезиите си.

Само при главоногите от всички безгръбначни животни се наблюдава хрущялна капсула, в която е разположен главният мозък, но се наблюдава също така и редукция или цялостна липса на черупка, характерна за останалите мекотели.

Плуващ октопод – фунията се намира в долната част на нивото под очите Интересно образувание, което функционално е свързано с мантията, е фунийката при главоногите. Тя представлява мускулесто образувание на коремната страна на трупа, част от видоизменения крак. На коремната страна мантийната празнина образува цепка, която може да се затвори с помощта на две мускулести образувания, наречени копчета. Между копчетата се намира и фунийката. Разширеният ѝ край се отваря в мантийната празнина, а предният стеснен е отворен във външната среда.

Търговеците трябва непрекъснато да се стремят да осигурят оптимално качество на ракообразните и мекотелите. Закопуването на живи животни е гаранция за свеж продукт.

Ако сте спремни да направите некои исклучоци, повеќето мекотели може да се карактеризираат и со нивните широки, мускулести „стапала“ кои одговараат на пипалата на цефалоподите и нивните школки (ако ги исклучите цефалоподите, некои гастроподи и најпримитивните мекотели) .

Топлина и влажност. Този конкретен вирус процъфтява в топъл и влажен климат, така че може да видите повече пробиви във вашия район в зависимост от климата, в който живеете.

Храносмилателната система е триделна. Започва от уста, устна празнина с радули, глътка, в която се изливат слюнни жлези, хранопровод, който при някои образува гуша, стомах, в който се отваря хепатопанкреасът, черво, задно черво, анус.

Во морфолошки поглед, на мекотелите може да се разликуваат неколку региони: глава, на која се наоѓаат устата и сетилните органи; труп, во и на кој се сместени главните, витални органи; стапало, кое претставува месест орган што служи за мекотели движење и наметка (или мантија), како голем набор на кожата помеѓу трупот и стапалото.

Други заболявания Метастатичен меланом сред цветнокожите

Български производители Стани автор Добави рецепта ТОП Бюлетин

Кратки факти Мекотели Период: Камбриум – денес, Научна класификација ...

Report this page